KARADENİZ TURU

KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU

Tur Detay

Doğal Karadeniz turumuzla hem şehir merkezlerini , hem yaylalarını görebileceğiniz Karadeniz tarihini , kültürünü yaşamanızı , Endemik Karadeniz Turumuzla kendinizi bulutların üzerinde hissedeceğiniz en güzel yaylalara şahitlik edip , Karadenizin tertemiz havasını soluyup bir nefes alabilmesini amaçladık . 

Gezi Planı

1. Gün (PERŞEMBE) - SAMSUN - BANDIRMA VAPURU - ÜNYE - FATSA - ORDU - BOZTEPE - GİRESUN-MAVİ GÖL

Türkoğlutur araç içi ikramlar ve konforlu otobüslerimiz ile 10 saat süren seyahatimizin ardından Samsun bölgesine varış ve tur programının başlaması.Burada ilk olarak Cumhuriyetimzin ilk adımları atılırken,Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ve 18 kader arkadaşını Samsun'a getiren, Milli Mücadelenin başlamasına vasıta olarak önemli bir görev yapan "Bandırma Vapuru'nu" geziyoruz. Sonrasında sabah kahvaltısı için anlaşmalı tesisimize gidip sabah kahvaltısı yapıyoruz(extra).Alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, Çarşamba, Terme, Ünye ve Fatsa üzerinden devam ederek, Karadeniz sahil yolu kapsamında inşa edilen ve ülkemizin en uzun karayolu bağlantısı olan Nefise Akçelik tünelinden geçerek Karadeniz’in incisi Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu’da teleferik parkta vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz teleferik ile Boztepe’ye çıkarak Ordu’nun muhteşem manzarası eşliğinde kahvelerini yudumlayabilirler. Ordu’nun meşhur yağlısını tatmayı unutmayın. Ordu ziyaretimiz sonrasında Giresun’a geçiyoruz. Giresun adası ve Giresun kalesini panoramik olarak görerek Tirebolu’ya devam ederken bir yanımızda yakın tarihimizin bir parçası, Milli Mücadelenin önemli isimlerinden Topal Osman'ın mezarının da içinde bulunduğu Giresun Kalesi (Panoramik) olarak görüyoruz. Tur tarihinde ve Mevsim Koşullarına baglı olarak Giresun Derelide Kuzulan Şelalesi Tabiat Parkı içerisinde bulunan Üç adet gölün birleşimi ile oluşan Mavii Göl, Karadeniz bölgesinin dere şeklinde akan ilk ve tek sodalı gölüdür.Burada verecegimiz Fotoğraf için (30 dk) Serbest zaman sonrasında Trabzona konaklama yapacagımız otele doğru yolumuza devam ediyoruz.

SABAH KAHVALTISI:Güzergahımızdaki anlaşmalı tesisimizde  alınacak olup ücretlidir.

AKŞAM YEMEĞİ: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.Set menü/Açık Büfe Şeklinde

GÜZERGAH:Sakarya-Düzce-Bolu-Samsun-Ordu-Trabzon


2. Gün (CUMA) RİZE - FIRTINA DERESİ - ÇAMLIHEMŞİN - ÇAT VADİSİ - ŞENYUVA -ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ


Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvalısından sonra ilk olarak Rize bezinin tanıtılacağı ve alışverişin yapılacağı atölyemize gidiyoruz. Devamında eski Ticaet Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil Kale ve Palovit gezisi (Ekstra) Çamlıhemşin'den bizleri alan minibüslerle "Sevdaluk" dizisinin çeimlerinin de yapıldığı Şen yuva köyünü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Burada Vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen Zil Kale'ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale gezisini yapıyoruz. Tura katılmayan Misafirlerimiz Fırtına Deresi Üzerindeki Tesisimizde Bizleri Bekleyebilir.Kale Gezimizden sonra Fırtına Deresi'nin yanında ZİPLANA molası ve öğle yemeği için mola veriyoruz.Fırtında Deresi'ni takip ederken kestane,kızılağaç,doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Dere'sinin yanındaki tarihi Osmanlı taş köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası ardından Öğle yemeğinde yöresel lezzetler olan Muhlama, Laz Böreği, Turşu Kavurma, Mısır Ekmeği, Alabalığın tadınabakıyoruz.(ekstra) Çamlıhemşin’den ayrılıyor ve 1350 metre yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı yaylaların şahı Ayder Yaylası’na gitmek üzere yola çıkıyoruz. muhteşem havayı solumak ve her anı fotoğraflayıp ölümsüzleştirmek için aracımızdan iniyoruz. Ayder Yaylasında vereceğimiz serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla unutulmaz bir sohbet yapabilirsiniz. Ayder Yaylası’nda kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. (2-3 saat serbest zaman).Ardından bulutların üzerinde yürümeye hazırmısın?Not:Hava koşullarına ve kişi sayısına göre düzenlenlediğimiz (Ekstra) turumuzda gün batımını ve bulut denizini izlemek için Huser Yaylasına geçiyoruz.Şansımız varsa muhteşem gün batımını izleyip turumuzu sonlandırıp Otelimize gecmek üzere Ayder Yaylasından Ayrılıyoruz.

Güzergah:Trabzon-Rize-Ardeşen-Fırtına Vadisi-Çamlıhemsin-Çat Vadisi-Şenyuva Köyü-Zilkale-Palovit Şelalesi-Ayder Yaylası-Huser Yaylası

AKŞAM YEMEĞİ: Otelimizde Olup Tur Ücretine Dahildir Set Menü/Acık Büfe Seklinde

SABAH KAHVALTISI: Otelimizde Olup Tur Ücretine Dahildir.

GÜZERGAH:Trabzon-Rize-Ardeşen-Fırtına Vadisi-Çamlıhemsin-Çat Vadisi-Şenyuva Köyü-Zilkale-Palovit Şelalesi-Ayder Yaylası-Huser Yaylası


3.GÜN: BATUM TURU - GONİO (AKSAROS)KALESİ -ÇORUH NEHRİ / ARTVİN- BORÇKA -KARAGÖL -MENÇUNA ŞELALESİ


  Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından  Batum'a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa'nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias'ın Mezarının da bulunduğu Roma Döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio (Apsaros) Kalesi'ni görüyoruz. Sonrasında Orta Camii'den başlayarak sırasıyla Meryem Ana Katedral, Piazza Meydanı, AVRUPA meydanı, Media Heykeli, Alfabe ulesi ile ali ve Nino Heykelini gezerek buradaki programımızı bitiriyoruz. Sonrasında Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp Uzungöldeki konaklayacağımız otele doğru yola çıkıyoruz.

Not: Batuma Geçiş Yapamayan  yada Geçiş yapmak istemeyen misafirlerimiz için Kişi sayısı tamamlanırsa Borçka Karagöl ve Mençuna Şelalesi Gezisi Ekstra Olarak yapılacaktır.

NOT .Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C. vatandaşları Batum’ a üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan yeni kimlik kartları ve ya pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki ehliyet vs. kartlar ile geçiş yapılamamaktadır.Ailesi ile birlikte seyahat edecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’ a geçişleri için noterden onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir.18 Yaş küçük misafirlerimiz için fotoğraflı nüfus cüzdanı gereklidir. T.C. vatandaşı olan misafirlerimiz  yurt dısı harç pulu ve Gürcistandaki servis ücretlerini  kendileri ödeyecekleridir.

  Batum turunu tercih etmeyen misafirlerimiz ile  Rize üzerinden Hopa’ ya varıyor ve sizlere alternatif bir (Ekstra) tur seçeneği sunuyoruz;Karadeniz’ i Doğu Anadolu’ ya bağlayan, ülkemizin en uzun tünellerinden Cankurtaran yoluyla Borçka’ ya varıyoruz.Bizleri bekleyen minibüslerimize biniyor ve Karadeniz’ in bakir kalmış güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen Karagöl’ e varmadan önce, ülkemiz biyosfer rezerv alanı Klaskur Vadisi’ndeki yapacağımız yolculuğumuzda Gürcü kökenli köylerden geçip, organik çay bahçeleri görüyoruz.Maisur Şelalesi’ni uzaktan görme imkânı yakalayıp, Bardnala Şelalesi’nin yanından geçiyor ve Klaskur Deresi’nin ağzının kapanmasıyla oluşan, “Benim İçin Üzülme” dizisinin tanıtım çekimlerinin yapıldığı Karagöl’ e, yola sanki bir tünel kurarcasına uzanan yemyeşil ağaçlar içerisinden geçip varıyoruz. Dağların arasında saklı kalmış bu heyelan gölünde vereceğimiz serbest zamanda göl kıyısında bulunan sandallar ile gezinti yapabilir ya da keyifli bir yürüyüş yapıp fotoğraf çekebilirsiniz.Sonrasında Kamilet vadisine hareket ediyoruz yolumuz üzerinde bulunan ve görenleri etkileyici yapısıyla hayrete düşüren Çifte Köprülerde fotoğraf molası verdikten sonraDünya Biyosfer Rezervi ilan edilmiş ve Türkiye’nin tek ılıman yağmur ormanlarına ev sahipliği yapan Mençuna Şelalesine ulaşıyoruz.Yaklaşık yarım saatlik orta seviyeli bir doğa yürüyüşünün ardından Mençuna şelalesinin görkemli manzarasında bol oksijene doyuyoruz.Mençuna Şelalesi gezimizin ardından dinlenmek için otelimize geçioruz.

Güzergah:Çamlıhemşin-Hopa-Borçka Karagöl- Mençuna Şelalesi-Sarp-Batum

AKŞAM YEMEĞİ: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.Set menü/Açık Büfe Şeklinde

SABAH KAHVALTISI: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.Set menü/Açık Büfe Şeklinde


4. Gün (PAZAR) TRABZON -OF -UZUNGÖL -DEMİRKAPI-SÜRMENE BIÇAK ATÖLYESİ-ÇAY FABRİKASI-SÜMELA MANASTIRI


Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından yola çıkıyoruz. Uzugöl Yayla'sına doğru yola çkıyoruz. Karadeniz'in simgesi haline gelen Uzungöl'e gidiyoruz. Uzungöl'de (Serbest Zaman) yürüyüş ve bisiklet turu yapabilirsiniz. Ardınan Uzungöl'ü zirveden görmek İsteyen Misafirlerimiz için  GALOMAD turu düzenliyoruz (EKSTRA) muhteşem Uzungöl'ün büyülü manzarasında manzaraya karşı çay içip, güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Uzungöldeki gezimizin Sonrasında Türkiye de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan Sürmene`ye gidiyor meşhur SÜRMENE BIÇAKLARINI tanımanız ve alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Sürmenede İKİ ÇAY fabrikamıza giderek Çay'ın dalından koparılıp bardaklarmıza gelişine dek izlediği süreci yerinde öğreniyoruz. Gıda Mühendisinden alacağımız bilgiler sonrasında dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktadan yapabilirler.M.Ö. 386 yılında Atina’dan gelen Barnabas ve Sophranios isimli iki rahip tarafından kurulmuş olan Sümela (Meryem Ana) Manastırı'na gidiyoruz. (Manastırın tadilat dolayısı ile kapalı olması halinde Sümela gezisi yapılamamaktadır.)

NOT1Sümela Manastırı'nda yapılan restarosyan çalışmaları nedeniyle manastır 22 Eylül 2015 tarihi itibaren belli bür süre ziyarete kapatılmıştır.Restorasyon süre belli olmadığından dolayı tur tarihinde geziye açık olması durumunda Sümela Manastırı Gezi Programına eklenecektir. Akçaabat’a geçiyor ve meşhur Akçaabat köftesi ile Turumuzu sonlandırıyoruz.(Ekstra).

NOT2: Turumuz Yarım Pansiyon Olup (3 Sabah Kahvaltısı - 3 Akşam Yemeği) Set Menü/Açık Büfe Şeklinde Tur Ücretine Dahildir.İlk Sabah Kahvaltısı ve Öğle Yemekleri Misafirlerimize aittir.

Güzergah:Uzungöl-Maçka -Trabzon-Bolu-Düzce-Sakarya
KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU
KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Teknik Destek